SMART1 - telefon til DECT og WiFi
designet til plejepersonale
|
|
Dagligdagen hos plejepersonalet er meget andet end udførelsen af de konkrete omsorgsopgaver. Tid til administration fylder meget i dagligdagen, tid som direkte går fra tiden med borgerne.
|
 | |
|
 |
SMART1 er en smartphone, der understøtter, at personalet kan være blandt borgerne og samtidig få præsenteret relevante informationer, opgaver og kald. Samtidig med at det er muligt for personalet at registrere og dokumentere i det nødvendige omfang.
Det enkelte plejecenter kan vælge at installere de foretrukne apps på SMART1 – og dermed udnytte de systemer der allerede er implementeret. Det er naturligvis også muligt at udvikle kundespecifikke apps – som passer præcis til det enkelte plejecenters ønsker og behov.
|
 | |
|
 |
SMART1 højdepunkter:
-
Designet med udgangspunkt i plejepersonalets hverdag.
-
Robust og brugervenligt design
-
Funktioner der passer til den enkelte ansatte
-
Teknologisk konstrueret med det bedste fra flere verdener:
-
DECT – HD talekvalitet
-
WiFi for hurtig formidling af store mængder data
-
Android for åbenhed til fremtidig udvikling.
Besøg www.smart1.se og få indblik i SMART1.
Du kan også se produktpræsentation her.
|
 | |
|
TILMELD DIG NYHEDSBREVET
Du vil 3-4 gange om året få besked om spændende nyheder, gode tilbud m.v.